ERZ-V10D470
- Mfr.Part #
- ERZ-V10D470
- Datasheet
ERZ-V10D470
- Description
- VARISTOR 47V 1KA DISC 10MM
- Capacitance @ Frequency :
- 4600 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 1 kA
- Energy :
- 6.8J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 30 V
- Maximum DC Volts :
- 38 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- Disc 11.5mm
- Varistor Voltage (Max) :
- 52 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 42 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 47 V